حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : چهار شنبه 6 اسفند 1393
بازدید : 4447
نویسنده : احمدمولا

روانشناسی زناشویی | حریم خصوصی در زندگی زناشویی | رابطه زناشویی

حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی

وقتی صحبت از لزوم حریم خصوصی در روابط میان فردی می شود، همه موافق هستند به اینکه هیچ فردی به ما نمی تواند آنقدر نزدیک باشد که همه اسرار درونی مان را با او در میان بگذاریم. اصلا در میان گذاشتن تمام آنچه در درون ما می گذرد یا مسائلی که برای ما پیش می آید به یک نفر، با عقل نیز سازگار نیست.

اما اگر صحبت به لزوم حریم خصوصی در روابط همسران برسد، برخوردها متفاوت می شود. برخی چنان موضع گیری می کنند که گویی وجود حریم خصوصی در رابطه همسران قدم اول طلاق یا حداقل قدم اول طلاق عاطفی است.

البته از حق نگذریم در مقابل نیز برخی چنان از لزوم حریم خصوصی در رابطه طرفداری می کنند که گویی می خواهند همسران را به دو نفر با داشتن رابطه ای در حد همکاری سوق دهند؛ اما حد میانه و نقطه تعادل در این بین کجاست؟

همیشه برخوردهای همراه با افراط و تفریط از آنجایی ناشی می شود که افراد باورهای اشتباهی در مورد موضوع دارند. در رابطه با موضوع داشتن حریم خصوصی در رابطه همسران نیز داستان به همین منوال است. متاسفانه باورهای غلطی در این مورد وجود دارد که به موضع گیری هایی غیرمنطقی منجر می شود. باورهایی که در این شماره برخی از آنها را مرور می کنیم.

«ازدواج شریک شدن در همه ابعاد است؛ پس حریم خصوصی در روابط همسران بی معناست.»
بسیاری از همسران تصور می کنند وجود حریم خصوصی معنایی ندارد و تصور می کنند هر چقدر بیشتر به همسرشان نزدیک باشند بهتر است. اگر به یاد داشته باشیددر مورد عوارض خودتمایزنیافتگی مطلبی داشتیم و اشاره کردیم که نبود استقلال عاطفی در همسران، خود یکی از دلایل طلاق به شمار می رود.

داشتن حریمی خصوصی در روابط با اطرافیان از جمله با همسر، یکی از نشانه های استقلال عاطفی به شمار می رود. هر چند حریمی که در ارتباط با همسر وجود دارد متفاوت با دیگران است.

اما اگر هنوز هم به لزوم حریم خصوصی قانع نشده اید بد نیست به این نکته توجه داشته باشید که همسرانی که هیچ حریم خصوصی برای خود و همسرشان قائل نیستند غالبا در روابط خود با همسرشان دچار سوءتفاهم هایی جدی می شوند. یکی از رایج ترین این موارد نقش دادن به همسر به شکلی افراطی است.

به عنوان مثال این افراد همسر خود را مسئول تمام احساسات خود دانسته و از او انتظار دارند تا او را خوشحال کند و یا زمانی که ناراحت و عصبانی هستند، همسرشان فکری به حال آنها بکند؛ موضوعی که می تواند باعث اختلاف، کشمکش و البته احساس سرخوردگی شدیدی در روابط بین همسران شود.

«وجود حریم خصوصی نشاندهنده عدم اعتماد همسران به هم است.»
این تصور از آنجا ناشی می شود که همسران به اشتباه وجود حریم خصوصی را مساوی با دروغگویی و مخفی کاری در نظر می گیرند، در حالی که اگر تصویر درستی از این موضوع داشته باشند متوجه خواهند شد که همسران می توانند به هم اعتماد داشته باشند، موضوعاتی که به بهبود یا عمق بخشی رابطه آنها کمک می کند را از همدیگر مخفی نکنند اما در عین حال هر یک حریمی خصوصی داشته باشند.

«من هم دوست همسرم هستم، هم همسر او، او نیازی به داشتن حریم خصوصی ندارد.»
واقعیت این است که هر چقدر هم همسران به هم نزدیک باشند و از نظر عاطفی به هم وابسته و هر چقدر هم احساس کنند همدیگر را به صورتی کامل درک می کنند، باز هم در زندگی آنها موضوعاتی وجود دارد که به دلیل تفاوت های مردان و زنان، همسران احساس خواهند کرد که نمی توانند آنها را با همسر خود در میان بگذارند. به عنوان مثال جزیی نگری خانم ها باعث می شود آنها به موضوعاتی توجه داشته باشند که در صورتی که با همسر خود در میان بگذارند، با واکنش منفی او مواجه شوند.

یا ممکن است جنس قضاوت آقایان در مورد مسائل مختلف و افراد به شکلی باشد که خانم واکنشی منفی به آن نشان دهد. در این وضعیت مطرح نکردن صحبت هایی که اصطلاحا زنانه یا مردانه هستند با همسر، نه تنها عجیب نیست که شاید بتواند مانع ایجاد سوءتفاهم در رابطه همسران شود.

و در مقابل اگر قرار باشد شما اصرار زیادی داشته باشید تا همسرتان همه چیز را با شما در میان بگذارد، این موضوع احتمال دلخوری را بیشتر خواهد کرد.

حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی

«من حریم خصوصی خودم را دارم، اگر همسرم نمی خواهد حریمی برای خود قائل شود، مشکلی نیست.»
توجه داشته باشید که رابطه همسران در ازدواج رابطه ای همراه با بده و بستان است. اگر قرار باشد یک نفر همه اش در حال دادن باشد و طرف مقابل متناسب با او رفتار نکند، احتمالا بعد از مدتی مشکل ایجاد خواهد شد. در عوض اصرار روی حفظ مرزهای شخصی خود، سعی کنید در درجه اول با جلب اعتماد همسرتان و سپس با دادن آزادی های منطقی به او هم از وجود حریم خصوصی برای خودتان حساسیت زدایی کنید و هم همسرتان را تشویق به داشتن حریمی شخصی برای خودش کنید.

«حریم خصوصی من، پیش از ازدواج با بعد از آن تفاوتی ندارد.»
اگر قرار باشد تصور کنید همانطور که والدین یا خواهر و برادر شما مرزهای شخصی شما را رعایت می کرده اند، همسرتان نیز باید همانگونه رفتار کند، احتمالا بعد از مدتی متوجه خواهید شد که در رابطه شما و همسرتان مشکلاتی ایجاد شده است. بهتر است در نظر داشته باشید که نزدیکترین فرد به شما از نظر احساسی همسرتان است، پس اگر تمایل به مخفی کردن حجم زیادی از مسائلی دارید، احتمالا ایرادی در رابطه شما وجود دارد. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چه میزانی از داشتن حریم خصوصی در رابطه همسران ایراد دارد؟ هر چند پاسخ دقیق دادن به این سوال از هر همسری تا همسر دیگر متفاوت است اما می توان خط قرمز مشخصی را برای تمام همسران تعریف کرد. اگر میزان حریم شخصی یا به عبارتی «من» در رابطه همسران بیش از رابطه مشترک آنها یا «ما» است یا کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد، همسران باید در تعریف خود از حریم خصوصی تجدید نظر کنند.

«حریم خصوصی برای تمام همسران یکسان است.»
روابط هر کدم از همسران با یکدیگر ویژه و منحصر به فرد است. به همین دلیل نیز نمی توان برای آنها به صورت مطلق قانونی وضع کرد. به عنوان مثال همسرانی که هر دو شاغل هستند نیاز دارند تا حریم خصوصی متفاوتی نسبت به همسرانی داشته باشند که تنها یکی از آنها شاغل است. در عین حال که شخصیت هر کدام از همسران نیز در این امر تعیین کننده است. به عنوان مثال نیاز افراد درونگرا و برونگرا در داشتن حریم خصوصی و میزانی که آنها برای حریم خصوصی خود در نظر می گیرند متفاوت است. شرایط تربیتی افراد در خانواده ها نیز دراین امر بی تاثیر نیست.

به عنوان مثال فردی که در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شده و همیشه با خواهران یا برادران خود یک اتاق داشته شرایطی متفاوت با فردی دارد که تک فرزند است یا همیشه در خانواد خود اتاقی مجزا داشته است. به خاطر همین دلایل نیز نمی توان نسخه واحدی برای همه همسران پیچید. از طرفی برخی ویژگی های شخصیتی مانند دیر اعتماد کردن یا سوءظن داشتن می تواند موضوع حریم خصوصی در رابطه همسران را با پیچیدگی هایی خاص همراه سازد.

«از ابتدا تا انتهای ازدواج حریم خصوصی همسران یکسان است.»
این نیز از آن اشتباهاتی است که برخی همسران مرتکب می شوند. واقعیت این است که تنها زمانی وجود حریم خصوصی ایجاد مشکل نمی کند که همسران به اندازه کافی از همدیگر شناخت داشته و البته به همدیگر اعتماد داشته باشند. پس طبیعی است که در اوایل ازدواج که هنوز شناخت زیادی از هم شکل نگرفته ممکن است اصرار بر ایجاد حریم خصوصی ایجاد سوءتفاهم کند.

از سویی در برخی موقعیت ها ممکن است یکی از همسران ترجیح دهد به صورتی موقت حریمی وسیع تر برای خود قائل شود. البته این موضوع بیشتر در مورد آقایان صدق می کند، چرا که با توجه به بالا بودن پیوندجویی در خانم ها تمایل دور شدن از همسرشان ممکن است کمتر پیش بیاید.

گاهی نیز تغییر در شرایط زندگی می تواند وضعیت را به صورتی موقت دچار تغییر کند. به عنوان مثال همسرانی که ناچارند در شهری دور از خانواده و دوستان سابق خود زندگی کنند، ممکن است تا مدتی احساس کنند تمایلی به داشتن حریم خصوصی سابق خود ندارند.
:: موضوعات مرتبط: دانستنی های جنسی , ,
:: برچسب‌ها: میبد , میبدچت , چت روم , چتروم , میبدچت , میبد چت , میبوک , چت , میبد, محمد رضا گلزار , بازیگران , عکس , تصاویر , جدیدترین تصاویر , hplnl, gh , احمدمولا , احمدمولی , احمدالمولی , عکس , داف , س ,  ‎روزگار ‎نقشه سایت ‎ارتباط با ما ‎تبلیغات محصولات سایت روزگار روزگار روزگار حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی شهریور ۲۵م, ۱۳۹۳ دانستنیهای جنسی, روانشناسی زناشویی حریم خصوصی, حریم خصوصی در روابط همسران, حریم خصوصی سابق, حریم خصوصی همسران, حفظ مرزهای شخصی, داشتن حریمی خصوصی, رابطه همسران در ازدواج روانشناسی زناشویی | حریم خصوصی در زندگی زناشویی | رابطه زناشویی حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی وقتی صحبت از لزوم حریم خصوصی در روابط میان فردی می شود، همه موافق هستند به اینکه هیچ فردی به ما نمی تواند آنقدر نزدیک باشد که همه اسرار درونی مان را با او در میان بگذاریم , اصلا در میان گذاشتن تمام آنچه در درون ما می گذرد یا مسائلی که برای ما پیش می آید به یک نفر، با عقل نیز سازگار نیست , اما اگر صحبت به لزوم حریم خصوصی در روابط همسران برسد، برخوردها متفاوت می شود , برخی چنان موضع گیری می کنند که گویی وجود حریم خصوصی در رابطه همسران قدم اول طلاق یا حداقل قدم اول طلاق عاطفی است , البته از حق نگذریم در مقابل نیز برخی چنان از لزوم حریم خصوصی در رابطه طرفداری می کنند که گویی می خواهند همسران را به دو نفر با داشتن رابطه ای در حد همکاری سوق دهند؛ اما حد میانه و نقطه تعادل در این بین کجاست؟ همیشه برخوردهای همراه با افراط و تفریط از آنجایی ناشی می شود که افراد باورهای اشتباهی در مورد موضوع دارند , در رابطه با موضوع داشتن حریم خصوصی در رابطه همسران نیز داستان به همین منوال است , متاسفانه باورهای غلطی در این مورد وجود دارد که به موضع گیری هایی غیرمنطقی منجر می شود , باورهایی که در این شماره برخی از آنها را مرور می کنیم , «ازدواج شریک شدن در همه ابعاد است؛ پس حریم خصوصی در روابط همسران بی معناست , » بسیاری از همسران تصور می کنند وجود حریم خصوصی معنایی ندارد و تصور می کنند هر چقدر بیشتر به همسرشان نزدیک باشند بهتر است , اگر به یاد داشته باشیددر مورد عوارض خودتمایزنیافتگی مطلبی داشتیم و اشاره کردیم که نبود استقلال عاطفی در همسران، خود یکی از دلایل طلاق به شمار می رود , داشتن حریمی خصوصی در روابط با اطرافیان از جمله با همسر، یکی از نشانه های استقلال عاطفی به شمار می رود , هر چند حریمی که در ارتباط با همسر وجود دارد متفاوت با دیگران است , اما اگر هنوز هم به لزوم حریم خصوصی قانع نشده اید بد نیست به این نکته توجه داشته باشید که همسرانی که هیچ حریم خصوصی برای خود و همسرشان قائل نیستند غالبا در روابط خود با همسرشان دچار سوءتفاهم هایی جدی می شوند , یکی از رایج ترین این موارد نقش دادن به همسر به شکلی افراطی است , به عنوان مثال این افراد همسر خود را مسئول تمام احساسات خود دانسته و از او انتظار دارند تا او را خوشحال کند و یا زمانی که ناراحت و عصبانی هستند، همسرشان فکری به حال آنها بکند؛ موضوعی که می تواند باعث اختلاف، کشمکش و البته احساس سرخوردگی شدیدی در روابط بین همسران شود , «وجود حریم خصوصی نشاندهنده عدم اعتماد همسران به هم است , » این تصور از آنجا ناشی می شود که همسران به اشتباه وجود حریم خصوصی را مساوی با دروغگویی و مخفی کاری در نظر می گیرند، در حالی که اگر تصویر درستی از این موضوع داشته باشند متوجه خواهند شد که همسران می توانند به هم اعتماد داشته باشند، موضوعاتی که به بهبود یا عمق بخشی رابطه آنها کمک می کند را از همدیگر مخفی نکنند اما در عین حال هر یک حریمی خصوصی داشته باشند , «من هم دوست همسرم هستم، هم همسر او، او نیازی به داشتن حریم خصوصی ندارد , » واقعیت این است که هر چقدر هم همسران به هم نزدیک باشند و از نظر عاطفی به هم وابسته و هر چقدر هم احساس کنند همدیگر را به صورتی کامل درک می کنند، باز هم در زندگی آنها موضوعاتی وجود دارد که به دلیل تفاوت های مردان و زنان، همسران احساس خواهند کرد که نمی توانند آنها را با همسر خود در میان بگذارند , به عنوان مثال جزیی نگری خانم ها باعث می شود آنها به موضوعاتی توجه داشته باشند که در صورتی که با همسر خود در میان بگذارند، با واکنش منفی او مواجه شوند , یا ممکن است جنس قضاوت آقایان در مورد مسائل مختلف و افراد به شکلی باشد که خانم واکنشی منفی به آن نشان دهد , در این وضعیت مطرح نکردن صحبت هایی که اصطلاحا زنانه یا مردانه هستند با همسر، نه تنها عجیب نیست که شاید بتواند مانع ایجاد سوءتفاهم در رابطه همسران شود , و در مقابل اگر قرار باشد شما اصرار زیادی داشته باشید تا همسرتان همه چیز را با شما در میان بگذارد، این موضوع احتمال دلخوری را بیشتر خواهد کرد , حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشویی «من حریم خصوصی خودم را دارم، اگر همسرم نمی خواهد حریمی برای خود قائل شود، مشکلی نیست , » توجه داشته باشید که رابطه همسران در ازدواج رابطه ای همراه با بده و بستان است , اگر قرار باشد یک نفر همه اش در حال دادن باشد و طرف مقابل متناسب با او رفتار نکند، احتمالا بعد از مدتی مشکل ایجاد خواهد شد , در عوض اصرار روی حفظ مرزهای شخصی خود، سعی کنید در درجه اول با جلب اعتماد همسرتان و سپس با دادن آزادی های منطقی به او هم از وجود حریم خصوصی برای خودتان حساسیت زدایی کنید و هم همسرتان را تشویق به داشتن حریمی شخصی برای خودش کنید , «حریم خصوصی من، پیش از ازدواج با بعد از آن تفاوتی ندارد , » اگر قرار باشد تصور کنید همانطور که والدین یا خواهر و برادر شما مرزهای شخصی شما را رعایت می کرده اند، همسرتان نیز باید همانگونه رفتار کند، احتمالا بعد از مدتی متوجه خواهید شد که در رابطه شما و همسرتان مشکلاتی ایجاد شده است , بهتر است در نظر داشته باشید که نزدیکترین فرد به شما از نظر احساسی همسرتان است، پس اگر تمایل به مخفی کردن حجم زیادی از مسائلی دارید، احتمالا ایرادی در رابطه شما وجود دارد , شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چه میزانی از داشتن حریم خصوصی در رابطه همسران ایراد دارد؟ هر چند پاسخ دقیق دادن به این سوال از هر همسری تا همسر دیگر متفاوت است اما می توان خط قرمز مشخصی را برای تمام همسران تعریف کرد , اگر میزان حریم شخصی یا به عبارتی «من» در رابطه همسران بیش از رابطه مشترک آنها یا «ما» است یا کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد، همسران باید در تعریف خود از حریم خصوصی تجدید نظر کنند , «حریم خصوصی برای تمام همسران یکسان است , » روابط هر کدم از همسران با یکدیگر ویژه و منحصر به فرد است , به همین دلیل نیز نمی توان برای آنها به صورت مطلق قانونی وضع کرد , به عنوان مثال همسرانی که هر دو شاغل هستند نیاز دارند تا حریم خصوصی متفاوتی نسبت به همسرانی داشته باشند که تنها یکی از آنها شاغل است , در عین حال که شخصیت هر کدام از همسران نیز در این امر تعیین کننده است , به عنوان مثال نیاز افراد درونگرا و برونگرا در داشتن حریم خصوصی و میزانی که آنها برای حریم خصوصی خود در نظر می گیرند متفاوت است , شرایط تربیتی افراد در خانواده ها نیز دراین امر بی تاثیر نیست , به عنوان مثال فردی که در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شده و همیشه با خواهران یا برادران خود یک اتاق داشته شرایطی متفاوت با فردی دارد که تک فرزند است یا همیشه در خانواد خود اتاقی مجزا داشته است , به خاطر همین دلایل نیز نمی توان نسخه واحدی برای همه همسران پیچید , از طرفی برخی ویژگی های شخصیتی مانند دیر اعتماد کردن یا سوءظن داشتن می تواند موضوع حریم خصوصی در رابطه همسران را با پیچیدگی هایی خاص همراه سازد , «از ابتدا تا انتهای ازدواج حریم خصوصی همسران یکسان است , » این نیز از آن اشتباهاتی است که برخی همسران مرتکب می شوند , واقعیت این است که تنها زمانی وجود حریم خصوصی ایجاد مشکل نمی کند که همسران به اندازه کافی از همدیگر شناخت داشته و البته به همدیگر اعتماد داشته باشند , پس طبیعی است که در اوایل ازدواج که هنوز شناخت زیادی از هم شکل نگرفته ممکن است اصرار بر ایجاد حریم خصوصی ایجاد سوءتفاهم کند , از سویی در برخی موقعیت ها ممکن است یکی از همسران ترجیح دهد به صورتی موقت حریمی وسیع تر برای خود قائل شود , البته این موضوع بیشتر در مورد آقایان صدق می کند، چرا که با توجه به بالا بودن پیوندجویی در خانم ها تمایل دور شدن از همسرشان ممکن است کمتر پیش بیاید , گاهی نیز تغییر در شرایط زندگی می تواند وضعیت را به صورتی موقت دچار تغییر کند , به عنوان مثال همسرانی که ناچارند در شهری دور از خانواده و دوستان سابق خود زندگی کنند، ممکن است تا مدتی احساس کنند تمایلی به داشتن حریم خصوصی سابق خود ندارند , مطالب مرتبط حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییحسادت بین زن و شوهر | رابطه زناشویی حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییرفتار صحیح مرد و رفتار صحیح زن | روابط زناشویی حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییاختلاف با مادر شوهر | روابط زناشویی حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییچک کردن موبایل همسر | روابط زناشویی حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییاطلاعات درباره اوج لذت جنسی و ارگاسم زنان حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییآموزش تشخیص باکره بودن پسرها حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییآموزش به تاخیر انداختن انزال مردانه در هنگام آمیزش حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییآموزش استفاده از کاندوم زمانه / عکس +۱۸ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییدانستنی های شب زفاف + آموزش شب زفاف حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییروش های مفید برای ترک خودارضایی در پسران و دختران حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمشکلات انزال و اختلال نعوظ در مردان حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییپیشنهاد مدل ساعت برای سال ۲۰۱۵ | مدل ساعت ۲۰۱۵ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییپیشنهاد مدل پالتو برای سال ۹۴ | مدل پالتو ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل ساعت مردانه ۲۰۱۵ | مدل ساعت حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل کت و پالتو دخترانه ۲۰۱۵ | مدل کت و پالتو دخترانه ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییپیشنهاد مدل ساعت برای سال ۱۳۹۴ | مدل ساعت ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل ساعت دخترانه ۲۰۱۵ | مدل ساعت حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل شال و روسری ۲۰۱۵ | مدل شال و روسری ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل ساعت دخترانه ۱۳۹۴ | مدل ساعت حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل پالتو رنگ سال ۲۰۱۵ | مدل پالتو رنگ سال ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییپیشنهاد مدل شینیون برای سال ۲۰۱۵ | مدل شینیون حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییشخصیت شناسی نوع لباس حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییجدیدترین مدل رنگ مو ۲۰۱۵ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییپیشنهاد مدل پالتو برای سال ۲۰۱۵ | مدل پالتو ۲۰۱۵ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییشخصیت شناسی نوع اتومبیل حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل کت و شلوار مردانه ۲۰۱۵ | مدل کت و شلوار مردانه ۱۳۹۴ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل لباس عروس ایرانی ۲۰۱۵ حریم خصوصی در زندگی زناشویی | روابط زناشوییمدل نیم پوت های پاشنه دار ۲۰۱۴ | مدل نیم پوت ۱۳۹۴ محصولات سایت روزگار روزگار ارسال نظر نام شما : ایمیل : متن و پیام شما :  روزگار آرایش و زیبایی آرایش صورت آرایش مو سلامت مو مدل ناخن آشپزی و تغذیه آموزش انواع غذاها آموزش شیرینی پزی اخبار اخبار اقتصادی و بازگانی اخبار بین المللی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاست خارجی اخبار سیاسی اخبار علمی و آموزشی اخبار فرهنگی و هنری اخبار ورزشی اخبار کنکور و دانشگاه اخبار گوناگون تیتر روزنامه ها اسرار خانه داری شستشو ، نظافت ، لکه گیری مهارتهای زندگی هنر در خانه بیوگرافی دنیای مد اخبار مد و ستاره ها دکوراسیون ست لباس طلا و جواهرات مد و مدگرایی مدل ساعت و عینک آفتابی مدل شال و روسری مدل شینیون مدل لباس مدل لباس بچه گانه مدل لباس شب مدل لباس عروس مدل لباس مجلسی مدل لباس مردانه مدل لباس نامزدی مدل مانتو مدل مو مدل پالتو مدل کفش مدل کیف روان شناسی تست روانشناسی روانشناسی زناشویی روانشناسی کودکان مشاوره خانواده زناشویی دانستنیهای جنسی دانستنیهای قبل از ازدواج سرگرمی اس ام اس تبریک تولد اس ام اس جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه بازی محلی حکایت خواندنی و دیدنی داستانهای خواندنی دنیای بازیگران رمان ضرب المثل عکس بازیگران عکس خنده دار عکس عاشقانه عکس های فيلم و سريال فال و طالع بینی متن عاشقانه مطالب طنز و خنده دار معما و تست هوش کارت پستال و تصاویر متحرک کاریکاتور گالری عکس سلامت ایدز و اعتیاد بهداشت بانوان بهداشت کودکان بیماری و راه درمان تغذیه سالم داروهای گیاهی و طب سنتی رژیم درمانی ورزش درمانی پیشگیری بهتر از درمان علمی گزارش علمی فرهنگ هنر دانلود آهنگ جدید دانلود تیتراژ دانلود سریال دانلود فیلم هنر و هنرمند قیمتها در بازار قیمت خودرو ورزش زیبایی اندام کامپیوتر و اینترنت ترفندهای کامپیوتری موبایل ، لپ تاپ و تبلت گردشگری عجایب گردشگری روزگار فیلم بازیگران ایرانی در برزیل ۲۰۱۴+عکس اس ام اس های خنده دار ضد دختر فیس بوک تانگو لاین ۲۰۱۵ مدل لباس بارداری ۲۰۱۵ شیکترین ست لباس زنانه و دخترانه ۲۰۱۵ – ۱۳۹۴ مدل های جدید کت و دامن مجلسی دخترانه ۲۰۱۵ مدل مانتو دخترانه نورزو ۹۴ سری پنجم مدل لباس مجلسی ۲۰۱۵ | مدل لباس مجلسی ۱۳۹۴ مدل شال و روسری ۲۰۱۵,۱۳۹۴ مدل مانتو دخترانه نورزو ۹۴ + مدل مانتو سری پنجم عکس عاشقانه و متن عاشقانه ۲۰۱۵ عکس های جدید امی ادامز + بیوگرافی امی ادامز ۲۰۱۵ سری جدید مدل مانتو و پالتو دخترانه ۲۰۱۵ برند ایرانی آنا – Anna آموزش تصویری استفاده از نخ دندان جدید ترین عکس های بازیگران در برزیل ۲۰۱۴ درمان کبد چرب طرز تهیه شیر پسته مخصوص آموزش به تاخیر انداختن انزال مردانه در هنگام آمیزش جدیدترین جوک نوشته ها و اس ام اس های خنده دار دی ۹۳ بیوگرافی و عکس های جدید سونگ ایل گوک بازیگر سریال خانواده کیم چی عکس صبا راد و همسرش مرتضی علی آبادی عکس های جدید و شخصی نفیسه روشن + بیوگرافی نفیسه روشن جدید ترین مدل مانتو های شیک ۲۰۱۵،۱۳۹۴ جدیدترین ست لباس های مدل سال ۲۰۱۵ مدل عینک آفتابی زنانه ۲۰۱۵ مدل شال و کلاه ۲۰۱۵ | مدل شال و کلاه ۱۳۹۴ مدل مانتو جدید ۲۰۱۵ | مانتو ایرانی و سنتی ۲۰۱۵ سری چهارم عکس بازیگران ایرانی در شبکه های اجتماعی بیوگرافی و عکس های فرشید رشید مجری صدا و سیما جدیدترین عکس های هیلاری داف در سال ۲۰۱۵ سری دوم عوارض مصرف الکل عکس های جدید نینا دوبرو Nina Dobrev + بیوگرافی نینا دوبرو ۲۰۱۵ جدیدترین مدل مانتو دخترانه عید نوروز ۹۴ برند Parmis طالع بینی سال ۲۰۱۵ + طالع بینی سال ۱۳۹۴ رنگ سال ۲۰۱۵ + رنگ سال ۱۳۹۴ عکس فاطما گل و همسرش عکس های سریال خانواده کیم چی + بازیگران سریال خانواده کیمچی عکس های جدید کلودیا لینکس + بیوگرافی کلودیا لینکس جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ برند دنیا – Donya Design بیوگرافی و عکس های جدید کیم سو هیون بازیگر سریال خورشید و ماه مدل پالتو ۲۰۱۵ | مدل پالتو ۱۳۹۴ عکس های جدید لیدی گاگا Lady Gaga + بیوگرافی لیدی گاگا ۲۰۱۵ جملات و متن های عاشقانه زیبا ۹۳ داستان مجموعه شکر آباد + عکس های مجموعه شکر آباد عکس های جدید بوگرا گلسوی + بیوگرافی بوگرا گلسوی بازیگر فاطما گل جدیدترین مدل مانتو اریکا متناسب با رنگ سال ۲۰۱۵ جدیدترین ست لباس به رنگ سال ۲۰۱۵ و ۹۴ سری هفتم عکس عاشقانه و متن عاشقانه ۲۰۱۵ مدل بوت دخترانه ۲۰۱۵ | مدل کفش ۲۰۱۵ عکس های جدید و شخصی شیرین صمدی + بیوگرافی شیرین صمدی سری ششم عکس عاشقانه و متن عاشقانه ۲۰۱۵ عکس های جدید و شخصی مهسا کامیابی + بیوگرافی مهسا کامیابی عکس های جدید پژمان جمشیدی + بیوگرافی پژمان جمشیدی عکس های جدید و شخصی زهره وکیلی + بیوگرافی زهره وکیلی عکس های جدید و بیوگرافی مژده خنجری مجری برنامه ویتامین ۳ روزنامه های امروز مدل مانتو ترک ۲۰۱۵ | مدل مانتو ترک ۱۳۹۴ مدل مانتو سنتی ۲۰۱۵ عکس های جدید اینستاگرام بهاره افشاری + بیوگرافی بهاره افشاری مدل لباس مجلسی زنانه مارک دار برند وال استفانی ۲۰۱۵ آموزش ماساژ صورت اسفند ۱۳۹۳ بهمن ۱۳۹۳ دی ۱۳۹۳ آذر ۱۳۹۳ آبان ۱۳۹۳ مهر ۱۳۹۳ شهریور ۱۳۹۳ مرداد ۱۳۹۳ تیر ۱۳۹۳ خرداد ۱۳۹۳   توضیحات سایت ابر برچسب ها استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است , این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد , مانتو اروپایی مدل مانتو اسپورت مدل مدل مانتو و روسری ست مانتو با ساپورت مدل مو پسرانه وجدیدترین مدل مو model manto مدل مانتو 94 مدل مو دخترانه مدل مانتو سبز مانتو اریکا مدل لباس مجلسی مانتو مدل لباس عروس مانتو سندس مدل مانتو ۹۴ مدل مانتو ۲۰۱۵ مدل مو مدل مانتو 2015 مدل مانتو صفحات جانبی اللــهم صــل علــي محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم Feed Rss Atom Sitemap Tags Google , ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
عضویت شما در انجمن باعث خوشحالی ماست

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان تصاویر تحریک کننده و آدرس mootala.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


دریافت كد لوگو